2017. április 1., szombat

Redmenta

A Redmenta egy olyan oldal, ahol online feladatlapokat, teszteket lehet összeállítani. A feladat megadása után eldönthetjük, hogy milyen típusú legyen, így a legegyszerűbb csak kérdőíves feladatlapokhoz képest sokszínű feladatokat lehet vele összeállítani. Az oldal magyar fejlesztésű, ami nagyon szuper, sokkal könnyebben használható számomra így a felület.
Készítettem egy feladatlapot:

Ennek a célközönsége egy 10. osztály lenne, akikkel már a másodfokú egyenletek témáját bőven elkezdtük tárgyalni, de még nem feltétlen tartunk a végén. Ez tehát nem egy témazáró, vagy ilyesmi dolgozat lenne, hanem inkább felmérő, hogy mennyire értették meg az anyagot eddig, mennyire értik, mi is az a másodfokú egyenlet és a hozzá tartozó fogalmakat (gyök, diszkrimináns, megoldóképlet...) Ennek ellenére beállítottam hozzá a pontszámok alapján jegyeket is, de azt csak hogy kipróbáljam milyen is :)  Meg esetleg nekik jó visszajelzés lehet, a diákok gyakran gondolkoznak jegyekben, ha a saját tudásukat szeretnék felmérni. (nyilván ez a tanárok hibája, amibe most ezzel én is beleestem)
Ami nagyon tetszett benne, hogy a feladat leírásban külön lehetett váltani hagyományos szerkesztő és képletszerkesztő között, így a képletek megadása egyszerű volt. Ez matematika tanárként nagyon fontos szempont. Sajnos a válaszokban viszont már nem sikerült képleteket megadnom. Ami még nehézséget okozott, hogy azt az opciót választva, hogy a diákok rövid választ adhatnak meg be lehetett jelölni, hogy csak számjegyeket adhat meg. Így azonban csak egész számokat lehetett válaszként beírni.
Tetszett, hogy voltak olyan funkciók, amik támogatták a matekos kérdések megadását, de összességében sok feladatot át kellett fogalmaznom, mert nem tudtam megoldani, hogy a megoldást úgy lehessen megadni, ahogy én elképzeltem.
Nagyon klassz, hogy ilyen könnyen beágyazható ide a blogba is. Szuper funkciók voltak hozzá, hogy a feladatokba képeket, youtube videókat is be lehet ágyazni, ami nekem például a google-es webquest-ben nagyon hiányzott. Itt mégsem éltem a lehetőséggel, a matekos másodfokú egyenletes feladatokhoz nem nagyon tudtam olyan képeket kitalálni, ami segítette volna a feladatok megoldását, vagy a témához kapcsolódóan van bármi haszna.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése